Čekijos Respublika

Čekija yra Vidurio Europoje esanti šalis. Ji ribojasi su Vokietija, Austrija, Slovakija ir Lenkija.

Czech Republic

Čekijos Respublika yra nedidelė šalis be jūros, esanti Vidurio Europoje. Ribojasi su Vokietija vakaruose, Austrija pietuose, Slovakija rytuose ir Lenkija šiaurės rytuose. Čekijos Respublikoje gyvena 10,7 mln. žmonių, jos plotas – 78 866 kvadratiniai kilometrai.

Čekijos Respublika turi turtingą istoriją ir kultūrą, kurios šaknys siekia IX amžių. Iki 1918 m., kai tapo nepriklausoma respublika, ji buvo Austrijos-Vengrijos imperijos dalis. Po Antrojo pasaulinio karo šalis buvo okupuota Sovietų Sąjungos ir tapo Rytų bloko dalimi. 1989 m. aksominė revoliucija atnešė komunistinio valdymo pabaigą ir šalis tapo parlamentine demokratija.

Čekijos Respublika yra Europos Sąjunga, NATO ir Jungtinės Tautos. Ji taip pat yra Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) narė. Šalyje veikia rinkos ekonomika ir ji yra viena iš labiausiai išsivysčiusių Vidurio ir Rytų Europos šalių.

Čekija yra populiari turistų lankoma vieta, kurios sostinė Praha yra vienas lankomiausių miestų Europoje. Šalis žinoma dėl savo gražios architektūros, gyvybingos kultūros ir skanios virtuvės. Čia taip pat yra keletas žinomiausių pasaulio pilių, tokių kaip Karlštejn ir Český Krumlov.

Čekijos Respublika yra gyvybinga ir įvairi šalis, turinti turtingą istoriją. ir kultūra. Ji yra Europos Sąjungos narė ir yra viena iš labiausiai išsivysčiusių Vidurio ir Rytų Europos šalių. Tai populiari turistų lankoma vieta, kurios sostinė Praha yra vienas lankomiausių miestų Europoje. Šalis žinoma dėl savo gražios architektūros, gyvybingos kultūros ir skanios virtuvės.