Danija

Danija yra Skandinavijos šalis, esanti Šiaurės Eulyvėje. Ji yra piečiausia iš Šiaurės šalių ir pietuose ribojasi su Vokietija.

Denmark

Danija yra maža Skandinavijos šalis, esanti šiaurinėje Europos lynoje. Ribojasi su Vokietija pietuose, su Šiaurės jūra vakaruose, su Baltijos jūra rytuose ir su Kategato ir Skagerako sąsiauriais šiaurėje. Danija yra mažiausia iš Šiaurės šalių ir joje gyvena kiek daugiau nei 5,8 mln. žmonių.

Danija yra konstitucinė monarchija, kurios valstybės vadove tapo karalienė Margrethe II. Šalis suskirstyta į penkis regionus, kurių kiekvienas turi savo vietos valdžią. Danijos sostinė yra Kopenhaga, kuri taip pat yra didžiausias šalies miestas.

Danija yra labai išsivysčiusi šalis su stipria ekonomika ir aukštu gyvenimo lygiu . Ji yra EuroposEuropos Sąjungos ir Šengeno erdvės narė, taip pat yra Jungtinių Tautų, NATO ir EBPO.

Danija yra žinoma dėl savo stiprios socialinės gerovės sistemos, kuri piliečiams teikia nemokamą sveikatos priežiūrą ir švietimą. Ji taip pat žinoma dėl savo progresyvios lyčių lygybės, LGBT teisių ir aplinkos apsaugos politikos.

Danija yra populiari turistų lankoma vieta su vaizdingais miestais, nuostabia pakrante ir gyva kultūra. Čia taip pat yra keletas garsiausių pasaulio lankytinų vietų, pvz., Mažosios undinėlės statula Kopenhagoje, Tivoli Gardens ir Legoland.

Danija yra graži šalis, turinti turtingą istoriją ir kultūrą. Tai puiki vieta aplankyti ir tyrinėti, o draugiški žmonės ir svetinga atmosfera yra puiki vieta gyventi.