Dirbtinis neuroninis tinklas

Dirbtinis Neuroninis tinklas yra mašininio mokymosi algoritmo tipas, sukurtas pagal žmogaus smegenis. Jis naudojamas atpažinti modelius ir prognozuoti remiantis duomenimis.

Artificial Neural Network

Dirbtinis Neuronų tinklas (ANN) yra dirbtinio intelekto sistemos tipas, sukurtas pagal žmogaus smegenis. Jį sudaro tarpusavyje sujungti mazgai arba neuronai, skirti apdoroti informaciją panašiai kaip žmogaus smegenų neuronai. ANN naudojami sprendžiant sudėtingas problemas, kurios yra per sunkios tradiciniams skaičiavimo metodams. Jie naudojami įvairiose programose, tokiose kaip vaizdo atpažinimas, natūralios kalbos apdorojimas ir robotika.

ANN sudaro tarpusavyje sujungtų mazgai, kurių kiekvienas yra atsakingas už konkrečią užduotį. mazgai yra sujungti vienas su kitu tinkle, ir kiekvienas mazgas yra atsakingas už tam tikro tipo informacijos apdorojimą. mazgai yra sujungti vienas su kitu taip, kad jie galėtų bendrauti ir keistis informacija. mazgai taip pat yra prijungti prie išvesties sluoksnio, kuris yra atsakingas už norimos išvesties kūrimą.

mazgai ANN yra mokomi naudojant procesą, vadinamą atgal sklaida. Šis procesas apima jungčių tarp mazgų svorių koregavimą, kad būtų optimizuotas tinklo našumas. Svoriai koreguojami atsižvelgiant į klaidas, kurias tinklas daro, kai jam pateikiama nauja įvestis. Šis procesas kartojamas tol, kol tinklas sugeba tiksliai numatyti norimą išvestį.

ANN yra galingi įrankiai sudėtingoms problemoms spręsti ir tampa vis populiaresni įvairiose srityse. Jie naudojami įvairiose programose, pvz., vaizdų atpažinimui, natūralios kalbos apdorojimui ir robotikai. Jie taip pat naudojami kuriant autonomines transporto priemones ir siekiant pagerinti medicininių diagnozių tikslumą.