Epizodinė atmintis

Epizodinė atmintis – tai autobiografinių įvykių (laikų, vietų, susijusių emocijų ir kitų konteksto žinių), kuriuos galima aiškiai nusakyti arba įsivaizduoti, atmintis. Tai praeities asmeninės patirties, įvykusios tam tikru laiku ir tam tikroje vietoje, rinkinys.

Episodic Memory

Epizodinė atmintis yra ilgalaikės atminties tipas, kuriame saugoma informacija apie asmeninę patirtį ir įvykius. Tai yra autobiografinių įvykių (laikų, vietų, susijusių emocijų ir kitų konteksto žinių) atmintis, kurią galima aiškiai nusakyti arba įsivaizduoti. Tai praeities asmeninės patirties, įvykusios tam tikru laiku ir tam tikroje vietoje, rinkinys.

Epizodinė atmintis yra deklaratyvios atminties rūšis, kuri yra ilgalaikė atmintis, kurioje saugomi faktai ir įvykiai. Tai atmintis apie autobiografinius įvykius, kurie gali būti aiškiai išdėstyti arba užburti. Tai praeities asmeninės patirties, įvykusios tam tikru laiku ir tam tikroje vietoje, rinkinys. Tai mūsų pačių gyvenimo patirties prisiminimas, pvz., kai pirmą kartą važiavome dviračiu, pirmą dieną mokykloje ar pirmąjį bučinį.

Epizodinė atmintis yra glaudžiai susijusi su semantinė atmintis, kuri yra faktų ir sąvokų atmintis. Nors semantinė atmintis saugo bendrąsias žinias, epizodinė atmintis saugo konkrečius įvykius. Pavyzdžiui, semantinė atmintis saugotų faktą, kad Prancūzijos sostinė yra Paryžius, o epizodinė atmintis saugotų konkrečios kelionės į Paryžių atmintį.

Epizodinė atmintis. yra svarbus mūsų gebėjimui prisiminti praeities įvykius ir patirtį bei planuoti ateitį. Tai taip pat svarbu mūsų gebėjimui atsiminti detales apie savo gyvenimą, pavyzdžiui, žmonių, kuriuos sutikome, vardus, vietas, kuriose lankėmės, ir tai, ką nuveikėme.

Manoma, kad epizodinė atmintis yra viena pirmųjų žmonių atminties tipų, ir manoma, kad tai yra mūsų gebėjimo prisiminti praeities įvykius ir patirtį pagrindas. Taip pat manoma, kad tai yra mūsų gebėjimo įsivaizduoti ateities įvykius ir išgyvenimus pagrindas.

Manoma, kad epizodinė atmintis yra glaudžiai susijusi su mūsų emocijomis, nes manoma, kad ji yra mūsų gebėjimo prisiminti ir prisiminti ir prisiminti pagrindus. prisiminkite emocinius išgyvenimus. Taip pat manoma, kad tai yra mūsų gebėjimo prisiminti detales apie savo gyvenimą pagrindas, pvz., žmonių, kuriuos sutikome, vardus, aplankytas vietas ir dalykus, kuriuos nuveikėme.

Epizodinė atmintis yra svarbi mūsų gyvenimo dalis, ji yra būtina mūsų gebėjimui prisiminti praeities įvykius ir patirtį bei planuoti ateitį. Taip pat svarbu, kad galėtume prisiminti detales apie savo gyvenimą, pavyzdžiui, sutiktų žmonių vardus, aplankytas vietas ir nuveiktus darbus.