Jutikliai

Jutikliai yra įrenginiai, aptinkantys ir reaguojantys į tam tikros rūšies įvestį iš fizinės aplinkos. Jie naudojami fiziniams dydžiams, pvz., temperatūrai, slėgiui, drėgmei ir judesiui matuoti. , ir gali būti naudojamas aptikti įvykius ar aplinkos pokyčius ir į juos reaguoti.

Sensors

Jutikliai yra įrenginiai, matuojantys fizines savybes, pvz., temperatūrą, slėgį, šviesą, garsas ir judesys. Jie naudojami įvairiose srityse – nuo pramoninės automatikos iki plataus vartojimo elektronikos. Jutikliai naudojami aplinkos pokyčiams aptikti ir grįžtamojo ryšio sistemai ar įrenginiui teikti.

Jutiklius galima suskirstyti į dvi pagrindines kategorijas: aktyvius ir pasyvius. Aktyviems jutikliams veikti reikalingas išorinis maitinimo šaltinis, o pasyviems jutikliams to nereikia. Aktyvieji jutikliai paprastai yra brangesni ir sudėtingesni nei pasyvieji jutikliai, tačiau jie taip pat yra tikslesni ir patikimesni.

Dažniausias jutiklių tipas yra keitiklis, kuris fizinį dydį paverčia elektriniu signalu. Keitikliais galima matuoti temperatūrą, slėgį, šviesą, garsas ir judesys. Kiti jutiklių tipai apima optinius jutiklius, aptinkančius šviesą, ir magnetinius jutiklius, aptinkančius magnetinius laukus.

Jutikliai naudojami įvairiose srityse, pradedant pramonine automatika. į buitinę elektroniką. Pramoninėje automatikoje jutikliai naudojami aplinkos pokyčiams aptikti ir grįžtamojo ryšio sistemai ar įrenginiui pateikti. Pavyzdžiui, jutikliai gali būti naudojami žmogaus buvimui kambaryje arba mašinos temperatūrai aptikti. Buitinėje elektronikoje jutikliai naudojami aptikti naudotojo įvestį, pvz., piršto perbraukimą jutikliniu ekranu.

Jutikliai taip pat naudojami medicinoje, pvz., stebint gyvybinius požymius arba aptinkant ligą. Be to, jutikliai naudojami robotikoje, siekiant aptikti kliūtis ir teikti grįžtamąjį ryšį roboto valdymo sistemai.

Jutikliai yra esminė šiuolaikinių technologijų dalis, jie naudojami įvairiose srityse. Jie naudojami aptikti aplinkos pokyčius ir pateikti grįžtamąjį ryšį sistemai ar įrenginiui. Jutikliai taip pat naudojami medicinoje, robotikoje ir buitinėje elektronikoje.