Laikinoji atmintis

Talpykla atmintis yra didelės spartos atmintis, kuri naudojama laikinai dažnai saugoti pasiekti duomenys ir instrukcijos. Jis yra tarp procesoriaus ir pagrindinės atminties, todėl CPU greičiau pasiekia duomenis ir instrukcijas nei iš pagrindinės atminties.

Cache Memory

Talpykla atmintis yra kompiuterio atmintis, kuri naudojama dažnai pasiekiamiems duomenims saugoti ir nurodymus. Tai didelės spartos atminties tipas, esantis tarp procesoriaus ir pagrindinės atminties. Laikinoji atmintis atmintis naudojama sumažinti kartų, kai procesorius turi pasiekti pagrindinį atmintis, kuri gali žymiai pagerinti bendrą sistemos našumą.
< br>Talpykla atmintis skirstoma į du tipus: 1 lygio (L1) ir 2 lygio (L2). L1 talpykla yra greičiausias talpyklos atminties tipas ir yra procesoriaus lustas. Jis naudojamas dažniausiai naudojamoms instrukcijoms ir duomenims saugoti. L2 talpykla yra šiek tiek lėtesnė nei L1 talpykla, tačiau ji didesnė ir gali saugoti daugiau duomenų. Jis yra pagrindinėje plokštėje ir naudojamas duomenims, kurie nėra taip dažnai naudojami, kaip duomenys, saugomi L1 talpykloje, saugoti.

Talpykla atmintis yra svarbi bet kurio kompiuterio sistemos dalis. Tai padeda pagerinti bendrą sistemos našumą, sumažinant procesoriaus kartų skaičių. > turi pasiekti pagrindinę atmintį. Tai taip pat padeda sumažinti laiką, kurio reikia, kol procesorius pasiekia duomenis ir instrukcijas. Naudodamas talpyklą atmintį, procesorius gali greičiau pasiekti duomenis ir instrukcijas, todėl pagerinti sistemos našumą.