NBA

NBA

Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) yra svarbiausia profesionalų krepšinio lyga Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Kanada. Jį sudaro 30 komandų, iš kurių 29 yra JAV ir viena Kanadoje. NBA yra aktyvi JAV Basketball (USAB) narė, kurią Tarptautinė krepšinio federacija pripažįsta kaip nacionalinį valdymo organą a href="Krepsinis">krepšinis Jungtinėse Valstijose.

NBA buvo įkurta 1946 m. kaip Amerikos krepšinio asociacija (BAA). Dabartinį pavadinimą lyga gavo 1949 m., kai susijungė su Nacionaline Krepšinio lyga (NBL). NBA yra padalinta į dvi konferencijas – Rytų ir Vakarų konferencijas, kurių kiekviena turi tris divizionus. NBA sezonas tęsiasi nuo spalio iki balandžio, o atkrintamosios ir finalai vyks birželį.

NBA yra populiariausias profesionalas pasaulio krepšinio lygoje, kurioje vidutiniškai per rungtynes apsilanko daugiau nei 17 tūkst. Lyga taip pat yra pelningiausia ir 2018 m. generuoja daugiau nei 7 mlrd. USD pajamų. NBA taip pat yra sėkmingiausia profesionalų krepšinio lyga čempionatų sąlygomis, daugiausiai titulų iškovojo Los Andželo „Lakers“ – 16.

NBA taip pat žinoma dėl savo žvaigždžių žaidėjų, tokių kaip LeBronas Jamesas, < a href="/Stephenas_Curry">Stephenas Curry ir Kevinas Durantas. Lygoje taip pat yra keletas ikoniškiausių arenų pasaulyje, pavyzdžiui, Madison Square Garden Niujorke ir Staples Center Los Andžele.

NBA taip pat žinoma dėl savo socialinis aktyvizmas, kai žaidėjai, tokie kaip LeBronas Jamesas ir Stephenas Curry, naudojasi savo platformomis kalbėdami tokiais klausimais kaip rasinė neteisybė ir policijos žiaurumas. Lyga taip pat ėmėsi veiksmų, kad padidintų savo gretų įvairovę, 2014 m. pasamdydama pirmąją vyriausiąją trenerę moterį Becky Hammon.

NBA yra pasaulinis reiškinys, žaidimai transliuojami daugiau nei 200 šalių ir teritorijų. Lyga taip pat aktyviai dalyvauja socialinėje žiniasklaidoje, turinti daugiau nei 500 milijonų sekėjų įvairiose platformose. NBA yra sporto pramonės lyderė ir tebėra pagrindinė jėga profesionalaus krepšinio pasaulyje.