konvertuojama skola

Konvertuojama skola yra paskolos rūšis, kurią vėliau galima konvertuoti į nuosavybę. Tai būdas įmonėms pritraukti kapitalą neatsisakant nuosavybės ar kontrolės.

convertible debt

Konvertuojama skola yra paskolos rūšis, kurią vėliau galima konvertuoti į nuosavybę. Tai hibridinis vertybinis popierius, kuriame derinamos skolos ir nuosavybės savybės. Konvertuojamą skolą įmonė paprastai išleidžia investuotojui mainais į paskolą. Tada investuotojui suteikiama galimybė už iš anksto nustatytą kainą konvertuoti skolą į nuosavybę.

Kabrioletas skola patraukli investuotojams, nes suteikia galimybę gauti didesnę grąžą nei tradicinė . Jei įmonės akcijų kaina didėja, investuotojas gali konvertuoti į nuosavybę ir gauti naudos iš vertės padidėjimo. Tai vadinama konversija premium. Kita vertus, jei įmonės akcijų kaina mažėja, investuotojas gali tiesiog išlaikyti skolą ir gauti palūkanas.
Konvertuojama taip pat patraukli įmonėms, nes leidžia joms padidinti kapitalą neišleidžiant papildomų akcijų. Tai gali būti naudinga įmonėms, kurios dar nėra pasirengusios pradėti viešą veiklą arba dėl esamų apribojimų negali išleisti papildomų akcijų.

Konvertuojamą
galima struktūrizuoti įvairiausiais būdais. skolos sąlygos, pvz., konversijos kaina, palūkanų norma ir išpirkimo data, visa tai gali būti pritaikyta, kad atitiktų įmonės ir investuotojo poreikius.

Apibendrinant galima pasakyti, kad konvertuojama skola yra paskolos rūšis, kurią galima konvertuoti į nuosavybę vėliau. Jis patrauklus ir investuotojams, ir įmonėms, nes suteikia galimybę gauti didesnę grąžą nei tradicinė skola ir leidžia įmonėms padidinti kapitalą neišleidžiant papildomų akcijų.