Sergejus Brinas

Sergey Brin yra amerikiečių kompiuterių mokslininkas ir interneto verslininkas. Jis geriausiai žinomas kaip Google įkūrėjas kartu su Larry Page.

Sergejus Brinas yra rusų kilmės amerikiečių kompiuterių mokslininkas ir interneto verslininkas. Jis geriausiai žinomas kaip Google – vienos sėkmingiausių ir įtakingiausių pasaulyje technologijų įmonių – įkūrėjas. Brinas gimė 1973 m. Maskvoje ir 1979 m. su šeima imigravo į JAV. Įstojo į Merilendo universitetą, kur įgijo kompiuterijos mokslų ir matematikos bakalauro laipsnį. Tada jis įstojo į Stanfordo universitetą, kur įgijo kompiuterijos mokslų magistro laipsnį.

1998 m. Brinas ir jo bendramokslis Stanforde Larry Page įkūrė Google. Įmonė greitai išaugo ir tapo viena sėkmingiausių ir įtakingiausių technologijų įmonių pasaulyje. Brinas dirbo Google technologijų prezidentu iki 2001 m., kai tapo įmonės produktų prezidentu. 2001–2011 m. jis taip pat dirbo Google generaliniu direktoriumi.

Be darbo Google, Brinas taip pat yra filantropas. Jis paaukojo milijonus dolerių įvairiems tikslams, įskaitant medicininius tyrimus, švietimą ir aplinką. Jis taip pat yra pagrindinis investuotojas į keletą technologijų įmonių, įskaitant „SpaceX“ ir „23andMe“.

Brinas yra vienas turtingiausių pasaulio asmenų, kurio grynoji vertė viršija 50 USD. milijardo. Jis taip pat yra viena įtakingiausių figūrų technologijų pramonėje, padėjusi formuoti šiandieninį interneto naudojimo būdą.