Uždarieji fondai

Uždarieji fondai yra investiciniai fondai, išleidžiantys fiksuotą skaičių akcijos, kuriomis prekiaujama biržoje. Juos valdo profesionalus fondo valdytojas ir paprastai jie yra aktyviai valdomi, o tai reiškia, kad fondo valdytojas pirks ir parduos vertybinius popierius fondas fondo investavimo tikslams pasiekti.

Closed-ended Funds

Uždarojo tipo fondai yra investicijų fondas, išleidžiantis fiksuotą skaičių akcijos, kuriomis prekiaujama vertybinių popierių biržoje. Skirtingai nuo atvirojo fondo, kuris gali išleisti naujas akcijas, kad patenkintų investuotojų paklausą, uždarasis fondas turi fiksuotą akcijų, kurios perkamos ir parduodamos atviroje rinkoje, skaičių.

Uždaras fondas< /a>paprastai yra korporacija arba trestas ir jas valdo profesionalus investicijų valdytojas. fondo portfelis sudarytas iš įvairių investicijų, tokių kaip akcijos, obligacijos ir kiti vertybiniai popieriai. fondo valdytojas yra atsakingas už investicijų pasirinkimą ir valdymą portfelyje.

Uždaras <. a href="fondas">fondai yra patrauklūs investuotojams, nes siūlo įvairią naudą. Pirma, jie suteikia diversifikavimą, kuris padeda sumažinti riziką. Antra, jie paprastai yra likvidesni nei atvirieji fondai, o tai reiškia, kad investuotojai gali lengviau pirkti ir parduoti akcijas. Trečia, jie dažnai taiko mažesnius mokesčius nei atvirojo fondo, o tai gali padėti padidinti grąžą.

Uždaras fondas< /a>s taip pat turi tam tikrų trūkumų. Pirma, jie priklauso nuo rinkos svyravimų, o tai gali sukelti nuostolių. Antra, jie nėra tokie veiksmingi mokesčių atžvilgiu kaip atvirieji fondai, todėl investuotojams gali tekti mokėti daugiau mokesčių. Galiausiai, jie nėra tokie prieinami kaip atvirieji fondai, o tai reiškia, kad investuotojams gali būti sunku rasti jų poreikius atitinkantį fondą.

Apskritai uždarieji fondai gali būti geras pasirinkimas investuotojams, kurie ieško diversifikavimo, likvidumas ir mažesni mokesčiai. Tačiau prieš investuojant svarbu suprasti su šiais fondais susijusią riziką ir trūkumus.